ariasanat
02 بهمن 1401 - 14:28

وزیر دفاع جدید آلمان: تجدید قوای ارتش فرآیندی زمان‌بر است

وزیر دفاع جدید آلمان با تاکید بر اینکه ارتش آلمان باید به قدرتمندترین ارتش اتحادیه اروپا تبدیل شود در عین حال آن را پروژه‌ای دانست که به چند سال زمان نیاز دارد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از "ان تی وی" آلمان، چند روز پس از روی کار آمدن، بوریس پیستوریوس، وزیر دفاع جدید آلمان وی برنامه های بلندپروازانه‌ای را برای آینده ارتش آلمان اعلام کرد.

"بوریس پیستوریوس"، وزیر دفاع جدید فدرال در گفتگویی با نشریه بیلد آلمان اعلام کرد که در اسرع وقت به اوکراین سفر خواهد کرد. پیستوریوس همچنین گفت: آنچه مسلم است این است که به سرعت به اوکراین سفر خواهم کرد. او افزود که حتی احتمالاً ظرف چهار هفته آینده این اتفاق خواهد افتاد.

پیستوریوس گفت که در دوران او به عنوان وزیر دفاع آلمان، ارتش این کشورباید مقام اول اروپا را به خود اختصاص دهد. وی تاکید کرد: آلمان بزرگترین اقتصاد اروپاست، بنابراین هدف ما نیز باید داشتن قوی ترین و مجهزترین ارتش در اتحادیه اروپا باشد.

با این حال وی اعلام کرد که این کار را نمی توان در سه سال قبل از انتخابات فدرال بعدی انجام داد. پیستوریوس تاکید کرد که چند سال دیگر برای آن زمان لازم است. اکنون وظیفه من تعیین مسیر برای نقطه عطف موفقیت است. به گفته وی چنین هدفی را اولاف شولتز، صدر اعظم آلمان تقریباً یک سال پیش پس از شروع جنگ روسیه در اوکراین اعلام کرده بود.

به گفته پیستوریوس، سه وظیفه اصلی وجود دارد که اکنون باید به سرعت اجرا شوند: تهیه تسلیحات و تجهیزات، نوسازی پادگان ها و استخدام پرسنل. وی همچنین گفت: علاوه بر این، نیروها باید احساس کنند که به آنها اعتماد دارید و از کاری که انجام می دهند سپاسگزار هستید.

این روزها رسانه‌های آلمانی خبرهای زیادی درباره بحران کمبود مهمات در ارتش آلمان و ضعف‌های این نهاد مهم آلمانی در عمل به تعهدات خود از جمله در قبال ناتو منتشر می کنند.

مشکلات فنی در خودروی جنگی پیاده نظام "پوما" که اخیرا فاش شده است بحثی را در مورد تجهیزات کافی ارتش آلمان به راه انداخت. طبق یک گزارش رسانه‌ای، همچنین تعداد زیادی از هویتزرهای خودکششی 2000 ارتش آلمان هم کار نمی کنند. PZH-2000) PanZer Howitzer) یکی از قدرتمند ترین سیستم‌های توپخانه‌ای است که تاکنون ساخته شده است.

طبق گزارشی که هفته نامه "اشپیگل" اخیرا منتشر کرده است مشکلات تجهیزات نظامی ارتش آلمان ممکن است موجب مشکلاتی برای اجرای تعهدات این کشور در قبال ناتو شود.

در ماه اکتبر هم نشریه «بیزینس اینسایدر» به نقل از منابع صنایع دفاعی و پارلمانی آلمان گزارش داد که ارتش آلمان فقط برای یک یا دو روز جنگ مهمات در اختیار دارد.

چندی پیش بعد از فاش شدن این کمبودها و ضعف ها در ارتش و در پی برخی رسوایی های دیگر، کریستین لامبرشت، وزیر دفاع آلمان از سمت خود کناره گیری کرده و به جای آن بوریس پیستوریوس بر سر کار آمد.

حالا با توجه به وضعیت اسف بار ارتش مسئولیت ها و تکالیف سخت و پیچیده ای در پیش روی وزیر دفاع جدید آلمان است.

پیستوریوس در بخش دیگری از گفتگو با نشریه بیلد آلمان در پاسخ به این سوال که چه زمانی تصمیم در مورد تانک‌های لئوپارد برای اوکراین گرفته می‌شود، گفت: ما در حال گفت‌وگوی بسیار نزدیک در این زمینه با شرکای بین‌المللی خود و بخصوص با ایالات متحده هستیم.

وی تاکید کرد: به منظور آمادگی کامل برای تصمیمات احتمالی، وی روز جمعه به وزارتخانه خود دستور داد همه چیز را بررسی کنند تا اگر بدترین اتفاق افتاد، زمان را بی جهت از دست ندهیم.

در کنفرانس اوکراین در رامشتاین در روز جمعه، آلمان با وجود فشارهای قابل توجه از سوی متحدانش، هنوز تصمیمی برای تحویل تانک های جنگی به منطقه جنگی نگرفته بود. دولت فدرال آلمان هنوز هیچ مجوزی برای تحویل تانک های تولید شده در آلمان به کشورهای دیگر صادر نکرده است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 990620