ariasanat
01 بهمن 1401 - 22:00

اعتراض گسترده کشاورزان آلمانی با تراکتور علیه سیاست‌های دولت

امروز (شنبه) تعداد زیادی از کشاورزان با تراکتورهای خود به خیابان‌های برلین، پایتخت آلمان آمدند و علیه سیاست‌های دولت در این راستا اعتراض کردند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از نشریه "دی سایت" آلمان، کشاورزان از سراسر آلمان علیه سیاست کشاورزی دولت فدرال آلمان به مناسبت نمایشگاه غذای هفته سبز در برلین اعتراض کردند. کشاورزان با 55 تراکتور از جهات مختلف به سمت دروازه براندنبورگ حرکت کردند. معترضان بنرها و تابلوهایی با شعارهایی مانند "صنعت کشاورزی را می کشید!" یا حفاظت از حشرات و غذای خوب برای همه به جای سود برای چند نفراعتراض کردند. به گفته سازمان دهندگان این تجمع اعتراضی حدود 10 هزار نفر در این تظاهرات مشارکت کردند.

کشاورزان یادداشت اعتراضی به جم اوزدمیر، وزیر کشاورزی ارائه کردند. "اینکا لانگه"، سخنگوی یکی از جنبش های اعتراضی گفت: ما از وزیر کشاورزی اوزدمیر و دولت فدرال انتظار بیشتری داریم . وی تاکید کرد: این جنبش خواستار قیمت‌های منصفانه تولیدکننده، مزایای اجتماعی است که مصرف زیست‌محیطی را ممکن می‌سازد، و زمین‌های قابل کشت بیشتر برای کشت غذای انسانی به جای علوفه است.

بالن های بزرگ در هوا شناور بودند. به این ترتیب به موازات نمایشگاه کشاورزی و مواد غذایی هفته سبز، هزاران نفر از سراسر آلمان روز شنبه در حمایت از یک کشاورزی دوستدار محیط زیست در برلین به خیابان ها آمدند.

سازمان دهندگان این ائتلاف اتحادی از کشاورزان، فعالان آب و هوا و حقوق حیوانات و سایر انجمن ها بود.

پلیس از مشارکت حدود 7000 زن و مرد در این اعتراضات سخن گفت. یک سخنگوی پلیس اعلام کرد که این تظاهرات مسالمت آمیز بود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 989180