ariasanat
04 بهمن 1401 - 23:13

اکثر آلمانی ها ارسال تسلیحات را راه حل جنگ اوکراین نمی دانند

نتایج جدیدترین نظر سنجی نشان می دهد که تردیدهای شهروندان آلمانی برای ارسال تسلیحات سنگین به اوکراین افزایش پیدا کرده و اکثر آن ها این را راه حلی برای پایان جنگ نمی دانند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از "ان تی وی" آلمان، در دفتر صدراعظم آلمان در حالی در مورد تحویل احتمالی لئوپاردها به اوکراین بحث می شود که عموم مردم نیز به طور فزاینده ای در مورد اینکه کدام مسیر درست است، دچار تردید شده اند. بسیاری از شهروندان به پایان سریع تر این بحران با سلاح های بیشتر اعتقاد ندارند.

در مورد این سوال که آیا آلمان باید تانک‌های جنگی را نیز به اوکراین بدهد، آلمانی‌ها اختلاف نظر دارند؛ تعداد هواداران این مسئله در گروه‌های موافق و مخالف اندکی کاهش یافته است. نتایج جدیدترین نظر سنجی نشان می دهد که 44 درصد شهروندان در حال حاضر طرفدار کمک آلمان با تانک‌های جنگی به کی یف هستند، در حالی که در هفته گذشته تعداد این افراد 46 درصد بود.

در نظر سنجی فعلی انجام شده 45 درصد همچنان مخالف تحویل تانک های لئوپارد به اوکراین هستند. بر این اساس گروه بلاتکلیف ها هم رشد می کند. در حالی که 8 درصد از افراد مورد سوال هفته گذشته نتوانستند موضع خود را در مورد موضوع تانک اتخاذ کنند، 11 درصد اکنون قادر به قضاوت در این باره نیستند.

بر این اساس حامیان سبزها (62 درصد) بیش از همه طرفدار تامین تانک های لئوپارد برای اوکراین هستند. در میان حامیان حزب سوسیال دموکرات 45 درصد و حامیان حزب لیبرال دموکرات 46 درصد حامی این مسئله هستند و تأیید در این گروه ها بسیار محتاطانه تر است. اکثریت آلمان شرقی (67 درصد) و بخصوص اکثر حامیان حزب افراطی جایگزینی برای آلمان ( 89 درصد) تحویل تانک های لئوپارد را رد کردند.

حدود یک چهارم آلمانی ها (26 درصد) معتقدند که در صورت تحویل سلاح های بیشتر و سنگین تر، شانس پایان جنگ در اوکراین بهبود می یابد. برعکس، بسیاری هم تصور می‌کنند که این امر شانس پایان جنگ را بدتر می‌کند.

43 درصد شهروندان معتقدند که پایان جنگ بستگی به این ندارد که چه تعداد سلاح به اوکراین تحویل داده شود. در میان حامیان سبزها (39 درصد) معتقدند که سلاح های بیشتر و سنگین تر، شانس پایان جنگ اوکراین را افزایش می دهد. به ویژه در میان حامیان حزب افراطی آلمان 49 درصد فکر می کنند که در نتیجه این اقدام احتمال پایان جنگ بدتر خواهد شد.

این نظر سنجی توسط موسسه تحقیقات بازار و افکار فورسا به نمایندگی از RTL آلمان در 20 و 23 ژانویه 2023 از بین 1004 نفر از شهروندان آلمانی انجام شده است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 996246